Przejdź na strone główną
0

Kolagen shot

Kolagen shot

Suplement diety, napój kolagenowy na bazie naturalnego kolagenu rybiego z dodatkiem MSM, kwasu hialuronowego, z witaminami i cynkiem.

Pojemność opakowania: 500 ml

138,00 zł Wkrótce w sprzedaży

Opis produktu

Gaia Naturelle Kolagen Shot to eliksir wypełniony niezbędnymi składnikami, które w naturalny sposób przywracają i poprawiają witalność organizmu, ogólne samopoczucie. Dzięki regularnemu spożywaniu formuły Collagen Shot Premium ciało intensyfikuje proces produkcji kolagenu, co pozytywnie wpływa na nawilżenie i elastyczność skóry, poprawia blask włosów oraz wzmacnia paznokcie.

Napój jest przyjemnie aromatyzowany, łatwy do przełknięcia i łatwo przyswajalny przez organizm.

Opakowanie zawiera 500 ml płynu, który po otwarciu należy przechowywać w lodówce.

Kolagen Shot najlepiej wchłania się gdy przyjmowany jest w rekomendowanej dziennej dawce 25 ml (miarka dołączona jest do opakowania) tuż przed śniadaniem. Jedna butelka Kolagen Shot to 20-dniowy cykl suplementacji diety.

Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Obecny w organizmie człowieka kolagen odpowiada m.in. za nadanie skórze elastyczności, za zwiększenie wytrzymałości włosów, wspomaga tkankę łączną w jej funkcjach stabilizujących i wypełniających. W miarę starzenia się ciała zmniejsza się jego zdolność do produkcji kolagenu, czego widocznymi efektami są np. zmarszczki, zmniejszenie elastyczności skóry, osłabienie i zwiększenie stopnia kruchości włosów. Dzięki zastosowaniu suplementu diety Gaia Kolagen Shot, zhydrolizowany kolagen jest łatwo wchłaniany do krwioobiegu, skąd stymuluje komórki organizmu do produkcji nowego kolagenu, elastyny i zatrzymującego wilgoć kwasu hialuronowego - niezbędnych elementów witalnych skóry i stawów.

MSM (metylosulfonylometan) jest to utleniona postać dimetylosulfotlenku (DMSO), organicznego związku siarki z lignanu (naturalny związek chemiczny pochodzenia roślinnego). Powodem, dla którego tak wiele korzyści przypisuje się suplementowi MSM jest to, że MSM dostarcza biologicznie aktywną siarkę, która jest czwartym pod względem ilości minerałem w organizmie i jest potrzebna do prawidłowego przebiegu wielu różnych (w tym również krytycznych) procesów biochemnicznych w organizmie. MSM pomaga nam utrzymać cenny kolagen i keratynę, ponieważ siarka jest niezbędna do produkcji niektórych z najważniejszych aminokwasów - związków każdego białka w naszym ciele.

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, którą można znaleźć we wszystkich żywych organizmach. Jako że jego rolą jest utrzymywanie wody w organizmie. Jest głównym składnikiem substancji gruntowej między komórkami skóry a skórnymi włóknami kolagenowymi, dzięki zdolności wiązania wilgoci podnosi skórę i zapewnia je dodatkową jędrność, jednocześnie zwiększając jej elastyczność.

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który znajduje się m.in. w wewnętrznej i zewnętrznej warstwie skóry. Odgrywa istotną rolę w procesie naturalnej syntezy kolagenu w organizmie, wpływa więc bezpośrednio na wygląd oraz stan powłoki skórnej.

Witamina B6 przyczynia się do prawidłowej syntezy cysteiny- budulca białek m.in. włosów, skóry i paznokci, uczestniczy w produkcji kolagenu.

Biotyna jest witaminą wspomagającą budowę skóry, włosów i paznokci - wzmacnia je, pomaga zapobiegać przebarwieniom, podrażnieniom, stanom zapalnym.

Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowej budowy skóry, włosów i paznokci. Odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu stanom zapalnym, w przywracaniu skóry do właściwej formy oraz wspomaga proces gojenia się ran. Cynk ma również działanie przeciwutleniające.

Witamina E jest przeciwutleniaczem; zapobiega uszkodzeniom komórek w skórze i opóźnia starzenie się skóry.

Gaia Naturelle Kolagen Shot - napój kolagenowy Nazwa Gaia Naturelle Kolagen ShotSuplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.

 


Pytania i odpowiedzi

Do jakich celów stosuje się Kolagen Shot?
Kolagen Shot to suplement diety zawierający m.in. kolagen, MSM, witaminy i cynk. Połączenie aktywnych składników wpływa na stan skóry, włosów, paznokci, stawów, więzadeł i ścięgien. Ma to kluczowe znaczenie dla:
- utrzymania witalności i gładkości skóry,
- zdrowych i lśniących włosów,
- zdrowych i mocnych paznokci.
Suplement diety odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu ruchomości stawów, wzmocnieniu więzadeł i ścięgien, a także ma pozytywny wpływ na mięśnie, ponieważ aktywne składniki Kolagen Shot są budulcem wspomnianych tkanek.

Od jakiego wieku Kolagen Shot może suplementować moją dietę?
Po dwudziestym roku życia nasze ciało zaczyna produkować mniej kolagenu- badania mówią, że roczny spadek wynosi średnio 1,5%. Powoduje to zwiotczenie i zmarszczki skóry, osłabienie kości, stawów i włosów. Możesz uzupełnić kolagen suplementem diety Kolagen Shot lub codzienną zbilansowaną dietą.

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie?
Jedno opakowanie Kolagen Shot zawiera 500 ml suplementu, co wystarcza na 20 dni codziennego użytku (po 25 ml).

Kiedy zauważę pierwsze efekty?
Pojawienie się efektów przyjmowania Kolagen Shot zależy od kilku czynników, w większości zależnych od wieku, stylu życia (stres, palenie, alkohol, długotrwałe przebywanie na słońcu) i diety. Im szybciej zaczniesz zastępować utracony kolagen i jego substancje wspomagające, tym szybciej wyniki będą widoczne i łatwiej będzie utrzymać lub poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci. Większość naszych klientów informuje, że efekty spożywania suplementu diety Kolagen Shot pojawiły się już po pierwszych 500 ml. Pierwsze zauważalne zmiany to w większości silniejsze paznokcie i gładsza skóra.

Jestem już po dwóch seriach Kolagen Shot, ale nie zauważam żadnych zmian. Dlaczego?
Jak już wspomniano powyżej, to kiedy pojawią się efekty przyjmowania Kolagen Shot, zależy od kilku czynników: od wieku, stylu życia (stres, palenie, alkohol, przedłużone przebywanie na słońcu) i diety. Nawet jeśli na początku nie dostrzegasz zmian, przyjmowany suplement diety ma wpływ na twoje ciało (na skórę, paznokcie, włosy, stawy, więzadła i ścięgna).

Kiedy najlepiej przyjąć dzienną dawkę Kolagen Shot (25 ml)?
Suplement diety najlepiej wypić na czczo, przed śniadaniem.

Czy mogę przyjmować Kolagen Shot co drugi dzień?
Aby uzyskać maksymalny efekt, zalecamy codziennie picie jednej dawki Kolagen Shot przez co najmniej 2 miesiące (niektórzy, zależnie od wcześniej wymienionych czynników wpływających na podatność organizmu na pozytywne działanie składników suplementu diety, mogą wymagać dłuższego czasu), a następnie co drugi dzień- celem utrzymania efektów codziennej suplementacji.

Po co stosować Kolagen Shot, skoro mogę w swojej diecie umieścić wszystkie ważne składniki?
Po 20. roku życia, kiedy organizm zaczyna wytwarzać coraz mniej kolagenu, bardzo ważne jest, aby zacząć spożywać żywność bogatą w przeciwutleniacze, minerały, witaminy i białka. Mimo że możesz spożywać kolagen w codziennej diecie, wchłanianie kolagenu z pożywienia wynosi tylko około 27%. Przy stosowaniu płynnego suplementu diety takiego jak Kolagen Shot, wchłanianie zhydrolizowanego kolagenu może wynieść nawet 90%.

Zupa „na kościach” i żelatyna mają taki sam efekt jak suplementy diety zawierające kolagen.
Ze względu na wielkość cząsteczek kolagenu w bulionie kostnym, trudno jest im wchłonąć się do krwi podczas trawienia. Cząsteczki żelatyny również nie wchłaniają się w stopniu zapewniającym wysokie przyswajanie kolagenu.

Nie odpowiada mi smak Kolagen Shot.
Jeśli masz trudności z konsumpcją suplementu diety, możesz rozcieńczyć go wodą, herbatą, sokiem lub wymieszać z porannym smoothie.

Dlaczego płynny kolagen jest lepszy niż suplementy diety w kapsułkach lub w proszku?
Płynne suplementy diety wchłaniane są przez organizm łatwiej niż preparaty w proszku lub w kapsułkach. Ilość przyswojonego składnika aktywnego jest zatem większa, gdy stosuje się płynny Kolagen Shot.

Czy witaminy, cynk, MSM i kolagen zawarte w Kolagen Shot są trwałe?
Wszystkie składniki Kolagen Shot zachowują swoje właściwości do końca okresu przydatności do spożycia. Weryfikacji dokonano poprzez analizy w dwóch różnych laboratoriach.

Wygląda na to, że Kolagen Shot wpływa pozytywnie na moje trawienie. Czy to możliwe?
Kolagen pomaga przy problemach z kwasem żołądkowym, wrzodami i śluzówką żołądka. Aminokwasy glicyna i prolina pomagają poprawić ogólny stan jelit, ponieważ biorą udział w odbudowywaniu ściany przewodu pokarmowego. Aminokwas glutaminowy pomaga zmniejszyć stany zapalne jelit i pomaga zapobiegać chorobom jelitowym.

Gaia Naturelle Kolagen Shot jest bardzo drogi.
Kolagen Shot jest jednym z najrzadszych na rynku, który w zalecanej dziennej dawce zawiera: 5000 mg zhydrolizowanego kolagenu rybnego, 1500 mg MSM*, 1 mg kwasu hialuronowego, witaminę C, E i B6, biotynę, cynk i inne aktywne składniki wpływające na stan skóry, włosów, paznokci, stawów, więzadeł i ścięgien. Jeśli zechcesz kupić wszystkie wyżej wymienione składniki aktywne osobno, wydasz więcej pieniędzy niż na jedną porcję Kolagen Shot.
* MSM to tak zwany minerał kosmetyczny, m.in. wzmacnia produkcję keratyny, spowalnia degradacje kolagenu, jest więc ważny dla zachowania dobrego wyglądu oraz witalności skóry, dla zdrowych włosów i mocnych paznokci.

Konkurencja ma znacznie tańszy suplement diety z kolagenem.
Radzimy aby wyjątkowo ostrożnie i dokładnie przeczytać listę składników, porównując nasz produkt z produktem konkurencji.
Wybierając odpowiedni kolagen, a także porównując suplementy diety z kolagenem, zwróć uwagę na:
- ilość aktywnych składników zawartych w jednej porcji suplementu diety,
- ilość zawartych w opakowaniu dziennych dawek produktu (jedno opakowanie Kolagen Shot wystarcza na 20 dni codziennego użytkowania lub na 40 dni w drugiej fazie suplementacji- co drugi dzień).

Czy mogę spożywać Kolagen Shot, jeśli mam problemy z tarczycą?
Kolagen Shot zawiera MSM (metylosulfonylometan). MSM to związek siarki organicznej, powodujący działania niepożądane u niektórych osób. W takim przypadku (lub gdy masz jakiekolwiek inne wątpliwości dotyczące któregokolwiek ze składników Kolagen Shot) przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy mogę stosować Kolagen Shot podczas ciąży lub karmienia piersią?
Spożycie suplementu diety Kolagen Shot nie zostało formalnie przetestowane u kobiet w ciąży oraz u karmiących piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub pediatrą.

Czy osoby nastoletnie z trądzikiem mogą spożywać Kolagen Shot?
Nastolatki mogą również suplementować Kolagen Shot. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat poprawy cery trądzikowej u nastolatków.

Dlaczego Kolagen Shot zawiera konserwanty?
Kolagen Shot jest płynnym suplementem diety i dlatego musi zawierać środek konserwujący, który zapewnia bezpieczeństwo mikrobiologiczne. Zawarte konserwanty są przeznaczone do stosowania w żywności, mają możliwie najniższe (ale gwarantujące bezpieczeństwo produktu) stężenie.

Dla kogo przeznaczony jest Kolagen Shot?
Kolagen Shot jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn po 20 roku życia, ponieważ od tego czasu nasze ciało syntezuje rok-rocznie około 1,5% kolagenu mniej. Jeśli organizm nie ma wystarczającej ilości składników (aminokwasów) do syntezy kolagenu, zauważamy oznaki starzenia się skóry, zwiększoną podatność na urazy, bóle stawów, problemy trawienne.

Co to jest MSM?
MSM (metylosulfonylometan) jest formą siarki organicznej, która jest łatwo przyswajalna i wykorzystywana przez organizm w przebiegu wielu ważnych procesów biochemicznych. Siarka znajduje się w praktycznie każdej komórce naszego ciała, obecna jest w ponad 150 różnych związkach w organizmie, jest niezbędnym składnikiem tkanek łącznych, płynu stawowego, skóry i paznokci. MSM jest składnikiem odżywczym występującym w ciałach wszystkich kręgowców. Można go również znaleźć w bardzo małych ilościach w wielu surowych produktach spożywczych, takich jak mięso, nieprzetworzone mleko, zielone warzywa liściaste, a nawet w piwie i w kawie.

Jak uzyskać MSM?
MSM jest otrzymywany syntetycznie w laboratorium w trakcie procesu chemicznego zwanego GRAS (proces jest całkowicie bezpieczny i daje czystą formę produktu końcowego). MSM uzyskany z natury i MSM otrzymany chemicznie nie różnią się budową, bezpieczeństwem i skutecznością. Ponieważ MSM jest obecny w bardzo małych ilościach w naturze, w żywności, MSM uzyskiwany w laboratoriach jest stosowany w suplementach diety. Dzięki syntetycznemu MSM możemy dostarczyć naszemu organizmowi wystarczającą ilość tej substancji czynnej, którą w przeciwnym razie musielibyśmy przyjąć poprzez niemożliwe do spożycia ilości jedzenia. Na przykład: aby dostarczyć 1,5g MSM do organizmu, trzeba spożyć np. 500 litrów mleka.

Co to jest kolagen?
Kolagen jest najczęściej reprezentowanym białkiem w naszym ciele, stanowiącym około 30% całkowitej ilości białka w organizmie. Jest częścią tkanki łącznej i uczestniczy w funkcjach wszystkich struktur ciała. Znajduje się w mięśniach, wątrobie, włosach, paznokciach, chrząstce, więzadłach, stawach, tętnicach, mózgu, śledzionie, nerkach, płucach, a także w sercu.

Dlaczego Kolagen Shot zawiera cynk?
Tkanka białkowa powstaje z białkowych bloków budulcowych glicyny i proliny (które są aminokwasami obecnymi w kolagenie) przy udziale witaminy C oraz cynku, który jest silnie spleciony z włóknami elastyny. Ze względu na swoją funkcję cynk mineralny przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry, włosów i paznokci.

Dlaczego Kolagen Shot zawiera witaminę C?
Bardzo szybko po posiłku bogatym w witaminę C, w organizmie wytwarzane jest nawet sześć razy więcej kolagenu niż zwykle. Do prawidłowego przebiegu tworzenia tkanki łącznej z kolagenu niezbędna jest witamina C. Bez witaminy C i MSM produkcja kolagenu jest prawie niemożliwa.

Co to jest kwas hialuronowy?
Żadna inna substancja biologiczna nie może związać tyle wody, co kwas hialuronowy. Oznacza to że jest to doskonała substancja nawilżająca, dzięki której skóra jest gładsza, bardziej miękka i posiada znacznie mniej zmarszczek. Działanie kwasu hialuronowego jest szczególnie widoczne w przypadku zastosowania go w produktach kosmetycznych.

Skąd pochodzi kolagen stosowany w Kolagen Shot?
Kolagen w Kolagen Shot jest pochodzenia rybnego. Otrzymywany jest w procesie enzymatycznym z naturalnych produktów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym.

W przypadku innych pytań uprzejmie prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza lub poczty e-mail.


Skład produktu

Skład: woda, hydrolizowany kolagen rybi (alergen), substancja słodząca: sorbitol, MSM (metylosulfonylometan), witamina C (askorbinian sodu), substancje zakwaszające: kwas jabłkowy oraz kwas mlekowy, aromaty, koncentrat soku z czarnej marchwi, witamina E (octan D-alfa-tokoferylu), kwas hialuronowy (hialuronian sodu), substancje konserwujące: sorbinian potasu i benzoesan sodu, cynk (glukonian cynku), substancja słodząca: sukraloza, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), biotyna (D-biotyna).

Opinie klientów

Ten produkt jeszcze nie posiada recenzji.Czy to produkt kupiony przez Ciebie?  

  

Podobne produkty

Ta strona korzysta z plików cookies w celu usprawnienia działania.
Pliki cookies nie ingerują w prywatność użytkowników. Więcej ...